Komu je linka určena? 

Projekt je určen všem lidem, které něco trápí. Jeho cílem je poskytnout volajícímu informace a případně "ochutnávku" toho, jak mu může být psychoterapie užitečná      a pomoci mu zlepšit kvalitu jeho života. Naši klienti mají možnost využít až 3 hovory zdarma.

Jak probíhá hovor a co od něho můžu čekat? 

Rozhovor běžně trvá 30 až 50 minut, chceme tím zajistit, aby se dostalo na všechny potřebné. Terapeut se přizpůsobí Vám, Vaší situaci a tomu, co potřebujete řešit. Bude Vám naslouchat a nebude Vás nijak soudit. Může Vám pomoci lépe pojmenovat, co aktuálně prožíváte, dodat sílu a pomoci najít další směřování.

S jakým odborníkem mě spojíte?

Na naší lince během dne dobrovolně pomáhá přes 30 prověřených odborníků, podle toho, jak mají volno. Pokud zavoláte, automaticky Vás linka přepojí na jednoho z nich.
Službu poskytují členové České asociace pro psychoterapii a další profesionálové, kteří splňují kvalifikační kritéria této asociace. 

Jak je to s mlčenlivostí terapeutů?

Každý ze zapojených terapeutů je vázán etickým kodexem Evropské psychoterapeutické asociace. Ve zkratce to znamená, že chrání Vaše zájmy    a veškeré sdělené informace jsou důvěrné. Celé znění kodexu si můžete přečíst viz odkaz ETICKÉ ZÁSADY níže.

Informovali o nás

Děkujeme těm, kteří o naší existenci dávají vědět potřebným, vážíme si toho.

Ester Janečková si v pořadu ČT Sama Doma povídala o Sluchátku s jeho ředitelem Petrem Fabiánem. Děkujeme.

Děkujeme Českému rozhlasu a Adéle Paulík Lichkové za možnost představit Sluchátko na stanici Wave v pořadu Diagnóza F.

Děkujeme České televizi a Dobrému ránu za ochotu podpořit náš dobrovolnický projekt a informovat o tom, jak to na Sluchátko funguje.


V pořadu Radioporadna Českého rozhlasu byl spoluzakladatel Sluchátka Milan Balun. Děkujeme Českému Rozhlasu v Pardubicích.